Czy domowe wybielanie zębów jest gorsze od stomatologicznego?

Czy domowe wybielanie zębów jest gorsze od stomatologicznego?

Dostępne na rynku produkty wybielające zapewniają efekty,  które są niemal identyczne jak kuracja wybielająca u dentysty. Dentysta w swoim gabinecie formuje specjalną formę dentystyczną dla pacjenta i w ten sposób odbywa się wybielanie. Metod wybielających jest wiele i na rynku stale ukazują się nowe. Jednym z nich jest pasta wybielająca producenta Dentway, która jest przeznaczona dla osób pragnących cieszyć się pięknym i śnieżnobiałym uśmiechem.

Ze względu na plamy spowodowane konsumpcją produktów spożywczych takich jak kawa, herbata, palenie papierosów i wiek wybielanie poprzez szczotkowanie byłoby znacznie utrudnione, a czasami nawet niemożliwe. Pasta ma za zadanie wybielać zęby, jednak charakteryzuje się także się tymi samymi właściwościami jak zwykłe pasty do zębów.  Jej celem jest zapobieganie i zwalczanie próchnicy oraz kamienia nazębnego. Jest przyjazna szkliwu i nie rysuje zębów. Ten sposób to bezpieczna i sprawdzona metoda posiadająca niewielka ilość działań ubocznych. W jej przypadku u niektórych osób po przeprowadzonej terapii może występować odczucie podrażnienia w zębach. W prosty sposób można temu zapobiec stosując produkty bogate w fluor.

Jak długo trzeba stosować pastę, aby uzyskać bielsze zęby?

Co niezwykle ważne dla dużej części osób, wybielanie zębów w domu za pomocą pasty nie zajmuje wiele czasu, poradzi sobie z nim każdy, dając przy tym szybki i widoczny rezultat po około 2-4 tygodniach stosując pastę 2 razy dziennie przez minimum 2 minuty.

Pasta wybielająca zęby może być wykorzystywana po kuracji wybielającej u dentysty w celu podtrzymania jej efektu. Znajdująca się w niej niewielka ilość środków polerujących przyczynia się do wybielania zębów poprzez rozpuszczenie błony białkowej otaczającej zęby w miejscach gdzie gromadzą się plamy i odbarwienia. Odbarwienia nie znikają od razu, a są stale wybielane.

W efekcie końcowym stosując się do szczegółowej instrukcji obsługi każdy będzie mógł się cieszyć zdrowym i śnieżnobiałym uśmiechem. Efekt wybielania zębów mona zauważyć już po kilkunastu sesjach lub tygodniach. To jak szybko zadziała środek zależy od stanu uzębienia.

Odpowiedz