Choroby

Biotyna w łysieniu

Wiele osób, gdy zaczynają wypadać im włosy, przestraszone łysieniem sięga po biotynę i suplementy diety zawierające tę witaminę (biotyna to inaczej witamina B7 lub witamina H). Biorą tabletki, czekają na efekty, a włosy często wypadają nadal. Wiele firm reklamuje biotynę jako złoty środek na wypadanie włosów.

Tyle, że to chwyt marketingowy!

lek. med. Monika Rogala
Dermatolog,wenerolog, lek. med. estetycznej

Co mówią badania?

Według badań i zaleceń organizacji medycznych biotyna nie powinna być stosowana u osób, którym wypadają włosy, a u których nie potwierdzono niedoboru biotyny. Dlaczego?

  • Większość Pacjentów z łysieniem telogenowym (jeden z najczęściej spotykanych typów łysienia) ma prawidłowy poziom biotyny, więc suplementacja nie zahamuje łysienia.
  • Przyjmowanie biotyny może wpływać i zaburzać wyniki innych badań np. hormonów tarczycy, kortyzolu, testosteronu i innych, a nawet zafałszować wynik testu ciążowego!

Co robić gdy wypadają nam włosy?

Jak najszybciej udać się na wizytę do dermatologa, który zacznie leczenie od USTALENIA PRZYCZYNY ŁYSIENIA. Dopiero po wykonaniu koniecznych badań i wywiadzie medycznym lekarz wybiera odpowiednią, skuteczną i bezpieczną dla Pacjenta ścieżkę leczenia.

Pamiętajmy, że w łysieniu panuje zasada: im szybciej zaczniemy leczenie, tym więcej włosów uda się zachować. Zwykle łatwiej jest zahamować wypadanie włosów niż pobudzić do wzrostu po ich utracie.

Konsultacje

Umów się na konsultację i uzyskaj profesjonalną poradę – termin można zarezerwować przez kontakt telefoniczny lub mailowy z recepcją.

Umów wizytę
Zobacz ofertę

lek. med. Monika Rogala

Dermatolog, wenerolog,
lek. med. estetycznej