Profilaktyka

Lato – trudny czas dla skóry

Choć lato to dla wielu z nas ulubiony czas w roku, stanowi ono nie lada wyzwanie dla naszej skóry. Częste i długotrwałe przebywanie na słońcu, które jest źródłem promieniowania UV i wysoka temperatura mogą powodować wysuszenie skóry, jej starzenie, ale także znacznie poważniejsze konsekwencje, jak nowotwór skóry.

Co robić? Dwa podstawowe elementy dbania o skórę latem to odpowiednia ochrona i nawilżanie.

lek. med. Monika Rogala
Dermatolog, wenerolog, lek. med. estetycznej

Ochrona skóry latem

Po pierwsze filtr przeciwsłoneczny. Bez tego latem ani rusz. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kosmetyków i dermokosmetyków z filtrem UV. Różnią się rodzajem zastosowanego filtra (chemiczny, fizyczny), jego mocą (SPF30, SPF50) czy formułą (kremy, mgiełki). Wybór odpowiedniego filtra przeciwsłonecznego powinien uwzględniać także fototyp skóry, dlatego warto zapytać dermatologa o odpowiedni kosmetyk, który będzie stanowił ochronę słoneczną dla naszej skóry.

Nawilżanie skóry latem

Równie ważne co stosowanie kosmetyków z filtrem UV, jest odpowiednie nawilżanie skóry. Nawilżanie od zewnątrz, czyli kremy, mgiełki, olejki, które stosujemy na skórę, oraz od środka, a więc picie odpowiednio dużo płynów i wody. O tym jak zapobiegać przesuszaniu skóry latem opowiadam w programie „Pytanie na Śniadanie”.

Konsultacje

Umów się na konsultację i uzyskaj profesjonalną poradę – termin można zarezerwować przez kontakt telefoniczny lub mailowy z recepcją.

Umów wizytę
Zobacz ofertę
Umów wizytę
Zobacz ofertę

lek. med. Monika Rogala

Dermatolog, wenerolog,
lek. med. estetycznej