Medycyna estetyczna

Zabiegi medycyny estetycznej zimą

Zima to idealna pora roku na wykonywanie zabiegów medycyny estetycznej. Dlaczego?

W tym okresie słońce świeci znacznie krócej i łatwiej ochronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV, które zwiększa ryzyko powstania przebarwień po terapiach laserowych lub z wykorzystaniem kwasów. Jeśli już zimą zadbamy o skórę, na wiosnę będzie promienna i piękna!

lek. med. Monika Rogala
Dermatolog, wenerolog, lek. med. estetycznej

Jakie zabiegi warto zrobić zimą?

  • peelingi medyczne – zwykle wykorzystuje się w nich kwasy, które złuszczają naskórek i dają efekt świeżej i gładszej skóry,
  • laseroterapie – mogą być wykorzystane do usuwania przebarwień, blizn czy zamykania naczynek,
  • osocze bogatopłytkowe – poprawia strukturę, gęstość i koloryt skóry, wykonuje się zwłaszcza w okolicach oczu (kurze łapki) i szyi oraz jako terapię na zmniejszenie blizn potrądzikowych,
  • mezoterapia, czyli śródskórne lub podskórne wstrzyknięcie koktajli odżywczych – zabieg odmładza i odżywia skórę szyi, dekoltu, twarzy, wykorzystywany jest też w leczeniu cellulitu i rozstępów.
  • kwas hialuronowy – zabieg może być wykonywany przez cały rok, ale warto go wykonać zimą, bo świetnie ukoi podrażnioną zimnem i przesuszoną ogrzewaniem skórę,
  • toksyna botulinowa, czyli tzw. botox – wygładzi zmarszczki i odmłodzi wygląd skóry, jest też wykorzystywana w terapii nadpotliwości.

Pamiętajmy, że bez względu na to czy robimy zabiegi medycyny estetycznej, cały rok, a więc również zimą należy stosować krem ochronny z wysokim filtrem UV! Zapobiegamy w ten sposób przebarwieniom i starzeniu skóry, jest to też profilaktyka nowotworów skóry.

Konsultacje

Umów się na konsultację i uzyskaj profesjonalną poradę – termin można zarezerwować przez kontakt telefoniczny lub mailowy z recepcją.

lek. med. Monika Rogala

Dermatolog, wenerolog,
lek. med. estetycznej